Mieszkając w budynku wielorodzinnym bardzo często marzymy o dodatkowej powierzchni. Każdy metr mieszkania jest na wagę złota. Wbrew pozorom wcale nie tak trudno powiększyć przestrzeń mieszkalną. Rozwiązaniem może być zabudowa tarasu bądź balkonu. Co zyskujemy, mając zabudowany taras?

Po co zabudować taras? 

Zabudowa tarasów oraz balkonów to najprostsza metoda na uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Mając zabudowany taras możemy stworzyć ogród zimowy, dodatkowy pokoik, czy miejsce, w którym będziemy przechowywać rowery bądź suszarkę z praniem. Pomysłów na wykorzystanie tarasu na pewno można mieć dużo więcej. 

Zmienne warunki atmosferyczne nie pozwalają w pełni wykorzystać potencjału tarasu, który nie jest zabudowany. Mając przeszklony taras, nawet bez dodatkowego ogrzewania, możemy go wykorzystywać przez większą część roku. 

Taras, nawet ten, na którym nie ma ogrzewania, jest dużo cieplejszy, a dodatkowo stanowi ochronę przed uporczywym wiatrem, mrozem, czy nieprzyjemnym deszczem. Możemy również liczyć na zmniejszenie kosztów ogrzewania, gdy mieszkanie dodatkowo chronione jest kolejną warstwą szyby. 

Jak to zrobić? 

Mieszkając w bloku wielorodzinnym nie możemy samodzielnie zdecydować o zabudowie tarasu. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest uzyskanie zgody od spółdzielni mieszkaniowej bądź wspólnoty mieszkaniowej. Następnie z taką zgodą, planem zabudowy oraz prawem własności lokalu musimy zgłosić się do organu architektury i planowania przestrzennego w danej gminie. 

Zabudowa balkonu może mieć konstrukcję ramową, gdzie wykorzystywane są lekkie profile aluminiowe. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie konstrukcji bezramowej, która swoim wyglądem nie wpływa na wygląd budynku oraz nie zatrzymuje światła. 

Zabudowa tarasów to bardzo dobry sposób na wykorzystanie tarasu, czy balkonu przez cały rok. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe metry, ciszę oraz przytulne pomieszczenie, które można wykorzystać na wiele sposobów.
Więcej informacji na temat zabudowy tarasów poznasz na https://www.foga.pl.