Ochrona obiektów, szczególnie tych, które w swym wnętrzu kryją cenne wyposażenie, wymaga stosowania szczególnych środków. Dawniej była to przede wszystkim bezpośrednia ochrona fizyczna, realizowana osobiście przez osobę stróżującą. Obecnie są to przede wszystkim rozbudowane systemy alarmowe, które mają za zadanie wykrycie nielegalnego przebywania we wnętrzu danego obiektu osób niepowołanych.

Alarm to nie tylko syrena

Podstawowym elementem, z którym łączą się wszystkie pozostałe elementy systemu alarmowego jest centrala alarmu. To niewielkich rozmiarów urządzenie przypominające rozmiarami kartonik mleka, ma w sobie bardzo wielkie możliwości. Przede wszystkim zwykle ma możliwość instalacji w swym wnętrzu karty sim, a dzięki jej pośrednictwu może przesyłać informację o tym, że np. zadziałał sygnalizator optyczny alarmu.

A to właśnie sygnalizatory optyczne są elementem instalacji alarmowych, które zapewniają możliwość wykrycia ruchu we wnętrzu ochranianego obiektu. Popularne czujki, jak popularnie określa się w tej branży sygnalizatory optyczne, montowane są przede wszystkim w rejonie przejść komunikacyjnych w danym obiekcie. Zwykle zadziałanie czujnika optycznego uruchamia również sygnalizator dźwiękowy.

Wycie, które odstrasza

Samo działanie sygnalizatora dźwiękowego jest banalnie proste – dzięki intensywnemu dźwiękowi, jaki się z niego wydobywa ma za zadanie po pierwsze odstraszyć intruzów, jacy znaleźli się we wnętrzu obiektu, a po drugie zawiadomić służby i właścicieli oraz okolicznych mieszkańców o tym, że coś niepożądanego dzieje się na danej nieruchomości.

Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć o sygnalizatorze optycznym w postaci migającej lampi na sygnalizatorze dźwiękowym, która dodatkowo wzmaga efekt wycia syreny. System alarmowy, oparty o taki sygnalizator zewnętrzny jest w stanie w bardzo skuteczny sposób ochronić daną nieruchomość przed ingerencja osób z zewnątrz, a więc przede wszystkim przed złodziejami. Stąd tez decydując się na montaż takiego systemu warto zrobić szersze rozeznanie, aby wybrać najlepszy produkt.

Więcej na temat sygnalizatorów znajdziesz na stronie producenta: W2 – https://w2.com.pl/