Najpopularniejsze typy podnośników koszowych

W wielu branżach przemysłowych na co dzień stosuje się pewne urządzenia dźwigowe, które doskonale sprawdzają się podczas licznych prac na różnego rodzaju wysokościach. Tego rodzaju urządzenia mogą unieść użytkownika nawet na kilkadziesiąt metrów wysokości. Jakie maszyny najczęściej stosuje się do prac na wysokościach? Oczywiście mowa o podnośnikach koszowych. 

Podnośniki koszowe maszyny dźwigowe

Podnośniki koszowe wykorzystuje się w wielu miejscach. Można je spotkać głównie na budowie, podczas różnych prac związanych z konserwacją budynku przez cały rok, montowaniem reklam na billboardach, wymianą przewodów na wysokościach czy pielęgnacją roślin w parkach i sadach, jeśli mowa oczywiście o drzewach sporej wielkości. Z czego składa się taki podnośnik? Otóż tego rodzaju urządzenie dźwigowe składa się zazwyczaj z hydraulicznego ramienia, którym można często manewrować, oraz platformy lub kosza na jego końcu. Kosz na podnośniki posiada wiele zabezpieczeń, które mają zminimalizować ryzyko wypadku. Podnośnik to doskonałe urządzenie do wszelkich prac wykonywanych na różnych wysokościach (nawet w trudno dostępnych miejscach).

Rodzaje podnośników koszowych

Biorąc pod uwagę różne parametry możemy wymienić kilka grup podnośników koszowych. Gdy uznamy, że interesuje nas napęd, możemy wyróżnić:

  • podnośniki samojezdne (czyli po prostu pojazdy),
  • podnośniki, które umieszcza się na pojazdach bądź przyczepach.

Innym popularnym podziałem jest również rodzaj podnoszenia. Na tej liście znajdziemy:

  • podnośniki przegubowe,
  • podnośniki teleskopowe,
  • podnośniki nożycowe. 

Różne rodzaje podnośników koszowych charakteryzują się różnymi właściwościami oraz zastosowaniem. Właśnie z tego powodu możemy spokojnie dopasować jak najbardziej odpowiednie urządzenie do wszystkich naszych potrzeb. Co więcej oprócz oferty sprzedażowej wartymi uwagi są również oferty wynajmu dźwigów. Szczególnie na Śląsku opcja wynajmu cieszy się dużą popularnością. Żory, Bytom, Mikołów czy Katowice w tych miastach najwięcej firm korzysta w wynajmu dźwigów i podnośników. Jedną z bardziej atrakcyjnych ofert jeśli chodzi o wynajem dźwigów na Śląsku ma firma Roj Rudolf. Pełna oferta wynajmu podnośników, dźwigów i innych tego typu maszyn dostępna jest na stronie https://uslugi-dzwig.pl