Boiska wielofunkcyjne można spotkać w przestrzeni publicznej, np. na osiedlach mieszkaniowych, w parkach, na placach zabaw i szkolnych dziedzińcach.

Boiska wielofunkcyjne – o czym pamiętać na etapie budowy boiska sportowego?

1. Rodzaj nawierzchni, na której zostanie wybudowane boisko. Wybór odpowiedniej nawierzchni ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i trwałości boiska.

2. Rodzaj pomieszczeń, które będą zlokalizowane na terenie boiska. Pomieszczenia te powinny być przystosowane do różnych aktywności, które będą miały miejsce na boisku.

3. Wyposażenie boiska, takie jak bramki, siatki, ścianki, stoły, kosze itp.

4. Odpowiedni system oświetlenia boiska wieczorami. Odpowiednie ogrodzenie boiska sportowego.

Komu zlecić budowę boisk wielofunkcyjnych?

Do budowy boisk wielofunkcyjnych zatrudnia się zazwyczaj zespół fachowców, w skład którego wchodzą: inżynierowie, projektanci, konstruktorzy, specjaliści od oświetlenia, ogrodnicy i pracownicy budowlani. Przy budowie boisk wielofunkcyjnych zawsze warto skorzystać z pomocy fachowców. Nie tylko doradzą możliwie najlepsze rozwiązanie w dziedzinie instalacji urządzeń sprzętu sportowego czy zagospodarowania terenu ale przygotują również wstępny kosztorys. Zlecenie budowy boisk sportowych warto zlecić specjalistom, fachowcom z długoletnim doświadczeniem. W Polsce jedną z firm, która jest polecana w branży sportowej jest Sport Grupa. Przykładowe realizacje budowy boisk sportowych wielofunkcyjnych przydomowych i komercyjnych znajdziesz w ofercie na stronie: https://sportgrupa.pl/oferta/budowa-i-wyposazenie-boisk/

Jak budowane jest boisko wielofunkcyjne?

Boiska wielofunkcyjne w zależności od swojego przeznaczenia mogą mieć podłoże wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj do wykonania podłoża stosuje się specjalną nawierzchnię sportową. Tutaj do wyboru jest nawierzchnia z poliuretanu, polipropylenu, tartanu lub sztuczna murawa. W zależności od wymagań, boisko wielofunkcyjne może być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak słupki, siatki i ławki czy trybuny sportowe.