aranżacja sklepów

Sklep, niezależnie od profilu działalności, podobnie jak każda inna przestrzeń o różnym zastosowaniu, wymaga dokładnego planu zgodnie, z którym realizowane będzie jego wnętrze. Na co należy zwrócić uwagę podczas planowania przestrzeni handlowej i aranżacji wnętrza? Na co uważać i jakich błędów unikać w celu stworzenia jak najbardziej przyjaznego dla klienta sklepu?

Aranżacja sklepów – organizacja przestrzeni

Znając metraż swojego przyszłego lub obecnego sklepu niezwykle ważnym jest właściwe zaplanowanie przestrzeni i  podzielenie jej zgodnie z oferowanymi grupami produktów. Jest to najczęściej spotykany dzisiaj sposób organizacji przestrzeni a za jego popularnością stoi nie więcej i nie mniej niż bycie sprawdzonym. Decydując się na aranżację sklepu należy więc dokładnie przemyśleć, w którym miejscu najchętniej ustawilibyśmy lodówki na nabiał i artykuły pochodzenia odzwierzęcego, w którym regały na pieczywo a w którym znaleźć się powinny półki lub szafki na produkty suche i  napoje. Jest to o tyle ważne, żeby w trakcie remontu można było bezproblemowo założyć instalację elektryczną, która będzie zasilała wybrane urządzenia. Po stworzeniu wstępnego planu należy przejść do analizy rynku i wybrania najwłaściwszych mebli oraz wyposażenia sklepowego.

Aranżacja sklepu – wybór wyposażenia

Podczas rewitalizacji czy też remontu trwającego w Twoim przyszłym sklepie warto rozejrzeć się i zamówić niezbędne meble chłodnicze, lodówki, regały oraz ewentualne wyposażenie chłodni i magazynu. Poza wyposażeniem należy również przemyśleć sposób w jaki chłodzona będzie i oświetlana cała powierzchnia sklepowa. Właściwe wyposażenie sklepu i jego przystosowanie do potrzeb tak personelu jak i klienta są właściwie gwarancją sukcesu – należy mieć na uwadze, że dobrze wyeksponowane z użyciem światła produkty cieszą się wysokim wskaźnikiem sprzedaży natomiast właściwie klimatyzowane powierzchnie, w których nie unoszą się nieprzyjemne zapachy a przy tym są chłodne są z dużo większą przyjemnością odwiedzane przez potencjalnych klientów.

Co jeśli nie wiesz jak zaplanować i zaaranżować sklep?

Nic straconego – Tarpom to specjaliści, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i kompleksowym wyposażaniem sklepów. Zajmują się tak projektowaniem jak i wypełnianiem przestrzeni handlowych najniezbędniejszym wyposażeniem (od oświetlenia, przez klimatyzację po regały sklepowe i meble chłodnicze a nawet systemy kasowe). Z przykładowymi projektami i aranżacją sklepów z Tarpom zapoznasz się na stronie http://www.tarpom.com.pl/projekt_sklepu_11. Skontaktuj się ze specjalistami i razem z nimi spraw by Twój sklep był bezkonkurencyjny!