Podłoga do wnętrza w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest bardzo popularnym w ostatnim czasie. Chętnie wykorzystywany jest zarówno przez właścicieli okazałych rezydencji, jak i małych mieszkań. Chcąc urządzić wnętrze w takim stylu należy pamiętać o odpowiednim wykończeniu w tym o podłogach dopasowanych do wystroju. Jakie podłogi pasują do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski charakterystyka

Styl skandynawski charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, dlatego w stylu skandynawskim króluje drewno, kamień naturalny. Kolorami pasującymi do wnętrz skandynawskich są naturalne barwy, szarości, beże, biel, czerń. Najważniejsze dla stylu skandynawskiego są natura oraz poczucie ciepła i przytulności.

Rodzaje podłóg pasujących do stylu skandynawskiego

Do stylu skandynawskiego pasuje wiele rodzajów podłóg, muszą one jednak charakteryzować naturalnym wyglądem, czyli również naturalnymi barwami. Raczej zrezygnujmy z mahoniowych podłóg, czy innych zbyt wyrazistych kolorów.

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane idealnie wpisują się w styl skandynawski i jego ideę, warto jednak ograniczyć się do naturalnych jasnych kolorów, lub tych średnich. Do stylu skandynawskiego nie będą raczej pasowały podłogi jesionowe, ciemny orzech. Idealną propozycją jest dąb skandynawski propozycji Venifloor- http://venifloor.com/kolekcje/kolekcja-prestige/dab-skandynawski/. W stylu skandynawskich sprawdzą się wszystkie propozycje bielonych podłóg, a także tych olejowanych wykończonych w naturalnych brawach.

Parkiety

Parkiety są również ciekawą propozycją do wnętrz w stylu skandynawskim. Parkiety słynne są w stylu art deco, który dobrze komponuje się ze stylem skandynawskim. Parkiety w stylu skandynawskim mogą być układane zarówno w tradycyjny sposób, jaki i w jodełkę klasyczną, jodełkę francuską i węgierską.

Panele podłogowe

Panele podłogowe mogą również bardzo dobrze wyglądać we wnętrzach w stylu skandynawskim, ważne żeby jednak kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku podłóg drewnianych, czyli nie wybierać mahoniowych odcieni i ciemnego brązu.

Podłogi z kamienia naturalnego

Podłogi z kamienia naturalnego również wpisują się w styl skandynawski. W przypadku kamienia naturalnego, warto jednak skupić się na łupach i innych podobnych kamiennych podłogach. Granit i marmur pasują do stylu modernistycznego i glamour, ale do skandynawskiego już nie.