Operator wózka widłowego – zakres obowiązków i zarobki

Aby zostać pełnoprawnym operatorem wózka widłowego należy ukończyć wszelkie kursy, które powinny być zakończone egzaminem państwowym. Posiadając odpowiedni certyfikat możemy zacząć ubiegać się o pracę na stanowisku operatora wózka widłowego. Warto wiedzieć, że ten rodzaj pracy jest ciągle pożądany u pracodawców. Coraz więcej zakładów produkcyjnych czy magazynów poszukuje osób z takimi uprawnieniami, aby usprawnić proces funkcjonowania swojej firmy.  Na czym polega funkcja operatora wózka widłowego i na jaki zarobek można liczyć w tej branży?

Zakres obowiązków operatora

Operatorzy wózków widłowych działają głównie na zasadzie pomocy innym. W zakładzie czy magazynie jest wiele towarów, które przekraczają wszelkie normy ciężaru, które człowiek jest w stanie przenieść bez użycia maszyny. Wózki widłowe firmy Linde są idealnym sposobem na przenoszenie ciężkich, załadowanych towarami pojemników. Operator wykonuje czynności pomocnicze na terenie zakładu, w którym pracuje. Do zakresu obowiązków należy także załadunek i rozładunek różnych towarów. Kolejnym elementem pracy jest transport załadowanych towarów w docelowe miejsca na obiekcie.

Zarobki

Miesięczne wynagrodzenie brutto na stanowisku operatora wózka widłowego wynosi średnio 2 967 złotych. Co czwarty operator zarabia poniżej 2 500 złotych brutto miesięcznie. W przedziale 2 500 – 3 500 zł brutto miesięcznie mieszczą się zarobki co drugiego operatora wózka widłowego. Co czwarty zarabia również powyżej 3 500 zł brutto.

Wynagrodzenie w tej branży jest znacznie lepsze, aniżeli na stanowiskach, które nie wymagają takiego charakteru pracy. Magazynierzy zarabiają do 3 000 brutto miesięcznie. Z pewnością bardziej opłacalny jest rynek krajów zachodnich czy północny gdzie można liczyć na kilkukrotność takich zarobków.

Wózki widłowe Linde

CWW Blum to wypożyczalnia wózków widłowych takich marek jak Linde czy Toyota. Firma mieści się w Bydgoszczy i to tam prowadzi również swoje usługi w zakresie najmu, sprzedaży jak i serwisowania wózków widłowych Linde i Toyota. W wypożyczalni dostępne są również używane wózki widłowe. Wszystkie informacje dostępne tutaj – https://cwwblum.com/.