Listwy elewacyjne – jak można je wykorzystać

Zakończenie prac budowlanych oznacza, że można przystąpić do wykończenia fasady. Można wykorzystać deski, ale również gzymsy, cokoły i kolumny. Ciekawym pomysłem są również listwy elewacyjne. Jakie rodzaje znajdziemy w sklepach? Jak można je wykorzystać?

Listy elewacyjne abc

Listwy elewacyjne są to długie wąskie elementy przeznaczone do dekoracji. Wśród elementów dekoracyjnych przeznaczonych na elewację wyróżnić można również cokoliki, wsporniki, kolumny itp. Listwy elewacyjne nie pełnią żadnej funkcji konstrukcyjnej budynku. Są to czysto dekoracyjne elementy mające ozdabiać budynek.

Technologi tworzenia listw elewacyjnych

Listwy elewacyjne są tworzone ze styropianu. Ten pokryty jest klejem na bazie betonu. Klej jest zazwyczaj nanoszony na siatkę, aby wzmocnić całą konstrukcje i zapobiec pękaniu.

Dlaczego listwy elewacyjne na fasadzie budynku są ciekawym rozwiązaniem?

Atrakcyjna cena

Listwy elewacyjne nie są drogim rozwiązaniem. Porównując ich cenę z elementami drewnianymi, są one atrakcyjne cenowo.

Duży wybór

Wśród listew elewacyjnych znajdziemy te o złożonej budowie, ale również te bardzo proste. Proste i minimalistyczne listwy pasują do nowoczesnego stylu, ale również do stylu amarykańskiego. Bardziej wzory nawiązują stylem do minionych epok.

Mają szerokie zastosowanie

Listy elewacyjne możemy wykorzystywać do ozdabiania okien wokół. W tej roli sprawdzą się zarówno wąskie, jak i szerokie listwy. Chcąc stworzyć nieco bardziej nowoczesny wygląd, wybierzmy te szerokie, chcąc odwołując się do tradycyjnego stylu pozostańmy przy tych wąskich. Listwy można wykorzystywać do oddzielenia poszczególnych mieszkań w budynkach z domami szeregowymi.

Gdzie kupić listwy elewacyjne

Listwy elewacyjne można kupić bezpośrednio u producentów sztukaterii elewacyjnej. Nie poleca się zakupów przez internet, gdyż kurierzy mogą niewłaściwie obchodzić się z produktami i w transporcie mogą one zostać uszkodzone. Lepiej decydować się na zakupy z sklepach stacjonarnych. Możecie je zobaczyć również pod adresem http://www.nord-gips.pl/33-listwy-elewacyjne

Listwy elwacyjne. Czy warto?

Listwy elewacyjne są stosunkowo tanim materiałem dekoracyjnym przeznaczonym na elewację. Warto więc rozważyć ich zakup.