Jak zaoszczędzić kupując meble ogrodowe?

Urządzenie ogrodu może pochłonąć wiele środków. Często znacznie przewyższyć zakładany budżet. Zastanawiamy się jak oszczędzi a najłatwiej zaoszczędzić przecież na najdroższych elementach takich jak np. meble ogrodowe. Okazuje się bowiem, że można zaoszczędzić nawet 30%. Jak to zrobić?

Elemty wykończenia ogrodu są naprawdę wysokie. Za 20 metrów kwadratowych tarasu zapłacimy od 3500 za taras z najtańszymi deskami świerkowymi do 10000 złotych za taras z deskami z drzew egzotycznych. Za taras z kostek brukarskich zapłacimy około 3500 zł a za ten z płyt betonowych około 5 000 złotych. Można zaoszczędzić wybierając tańsze materiały wykończeniowe, ale czy chcemy to robić? Jest inne rozwiązanie szukać mebli ogrodowych wyprzedażowych.

Kiedy najtaniej kupić meble ogrodowe?

Meble ogrodowe najlepiej kupować tuż po sezonie. Sprzedawcy chcą wtedy jak najbardziej zaoszczędzić na kosztach magazynowania produktów w czasie, gdy prawdopodobieństwo, że ktoś w naszym klimacie kupi meble ogrodowe jest naprawdę niewielkie. Obniżki mogą być dość znaczne. Czasami sięgają nawet 40% co przy zestawie mebli ogrodowych za 4 000 złotych daje 1600 złotych oszczędności. Takie sumy z pewnością robią różnice.

Wady oszczędzania

Brzmi absurdalnie, ale istnieją pewne wady oszczędzania na meblach kupując je po sezonie. Zanim z nich skorzystamy muszą najpierw przezimować pewien okres. Rzadko także przewidujemy takie wydatki wcześniej żeby finalnie zaoszczędzić. Na koniec sezonu jest też mniejszy wybór dostępnych modeli i kolorów.

Inne rozwiązanie jak kupić meble ogrodowe taniej

Taniej meble ogrodowe można kupić jeżeli poszukamy outletu, bądź sprawdzimy ofertę outletową danego sprzedawcy. Często zdarza się tak, że w outlecie wystawiane są końcówki kolekcji albo meble z ekspozycji sklepowej. Takie meble są pełnej wartości i objęte są również okresem gwarancyjnym.

Podsumowując jeżeli chcemy oszczędzić, przyglądajmy się cenom, porównujmy oferty, szukajmy końcówek kolekcji i outletów. Warto niekiedy również poczekać z zakupem na koniec sezonu, ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że pierwsze użycie mebli odroczy się na rok. Na koniec pozytywne słowa od redakcji, życzymy wam abyście poszukując swoich mebli ogrodowych dostrzegli baner meble ogrodowe technorattan wyprzedaż. Bogata oferta mebli ogrodowych znajduje się w sklepie belgiardino.pl