Jak dbać o swojego kota?

Ludzie dzielą się na miłośników psów i kotów. Ci drudzy muszą wiedzieć, jak prawidłowo opiekować się swoimi pupilami.

Prawidłowe karmienie

Są osoby, które karmią koty jedzeniem domowym. Nie jest to dobry pomysł. Niedopuszczalne jest na przykład podawanie kotu resztek z obiadu. Żywienie domowe wymaga bardzo dużej wiedzy i znacznego nakładu czasu. Zdecydowanie lepsze są karmy gotowe. Mają one zbilansowane składniki pokarmowe, które zapewnią naszemu kotowi prawidłową dietę. Mały tygrys potrzebuje dużej ilości białka. Powinniśmy więc dokładnie czytać etykiety wybieranych produktów i wybierać karmy wysokiej jakości. Powinny mieć jak najmniej składników pochodzenia roślinnego oraz chemii. Dobrą jakościowo karmę możemy znaleźć na https://mollysklep.pl

Odpowiednia pielęgnacja

Koty powinny być kąpane tylko w wyjątkowych sytuacjach. Na co dzień należy pamiętać o wyczesywaniu kota. Tyczy się to szczególnie tych czworonogów, które mają długą sierść. Kolejnym elementem, o którym musimy pamiętać, jest dbanie o higienę jamy ustnej kota. W sklepach zoologicznych są do tego celu specjalnie przeznaczone preparaty.

Charakter kota

Każdy kot ma swoje indywidualne cechy. W dużej mierze zależy to również od posiadanej rasy. Nie możemy więc kota do niczego na siłę zmuszać. Jeśli kot, w danym momencie nie chce być głaskany, nie powinniśmy tego robić. Przed zakupem nowego domownika powinniśmy zapoznać się z cechami charakterystycznymi rasy. Pomorze nam to dopasować ją do naszych preferencji i oczekiwań. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie tylko rasa determinuje zachowanie kota, ale również jego indywidualny charakter.

Kocie zabawki

Koty uwielbiają się bawić. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele zabawek i drapaków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla swojego pupila i sprawi, że jego kot będzie szczęśliwy

Regularne wizyty u weterynarza

Koty powinny być regularnie badane przez weterynarza. Pozwoli to na zachowanie długiego zdrowia naszego pupila. Jeśli kotu będzie coś dolegać, w porę będzie można to wykryć i zareagować. Przed wizytą u weterynarza warto przygotować sobie listę pytań, które chcemy zadać lekarzowi. Pomoże to rozwiać wiele naszych wątpliwości, a także lepiej opiekować się naszym pupilem.