Bagażnik rowerowy. Co to jest i dlaczego warto go mieć?

Ruszając w podróż niejednokrotnie planujemy trasy rowerowe, by zwiedzić teren z ciekawszej perspektywy, poznać nowe szlaki i ukryte perełki. Okazuje się jednak, że nie mając ze sobą swojego jednośladu zdani jesteśmy na wypożyczalnie, które nie dysponują najlepszym sprzętem i zmuszeni jesteśmy startować z miejsca mniej atrakcyjnego. Rozwiązaniem dla tego problemu może stać się bagażnik rowerowy. Dlaczego warto jeszcze w niego zainwestować? Jakie rodzaje mamy do wyboru i w jakiej cenie?

Bagażnik rowerowy na samochód

Producenci akcesoriów samochodowych opracowują wiele użytecznych dodatków do aut, które pozwalają transportować samochodem przedmioty i sprzęt sportowy, których nie jesteśmy w stanie zmieścić do samochodu osobowego. Takim toteż dodatkiem są bagażniki rowerowe, które pozwalają nam transportować nasz ulubiony sprzęt gdziekolwiek chcemy pojechać.

Jak zbudowany jest bagażnik rowerowy (uchwyt) na samochód

Budowa uchwytu różni się przede wszystkim od miejsca, w którym mocujemy uchwyt. Uchwyty na hak, jak i uchwyty na klapę występują w postaci długiego ramienia wystającego poza krawędź samochodu. Można do nich przymocować zazwyczaj od 1 do 4 rowerów. Na końcu uchwytu często znajduje się tablica rejestracyjna, bo ta przymocowana do naszego samochodu jest zasłonięta. Uchwyty przeznaczone do mocowania na dach samochodu, zazwyczaj opierają się na mocowaniu do belek bagażnika dachowego.

Dlaczego warto mieć bagażnik rowerowy

Bagażniki rowerowe w samochodzie pozwalają na zabieranie ze sobą własnego roweru. Nie trzeba iść na kompromis i korzystać ze sprzętu wypożyczalni, który niejednokrotnie nie spełnia naszych oczekiwań, jest mniej wygodny i mniej dopasowany do naszych upodobań. Ponadto koszty związane z wielkokrotnym wypożyczaniem sprzętu na wiele godzin w przypadku 4 osobowej godziny jest zwyczajnie nieopłacalne. Lepiej zainwestować w bagażnik rowerowy i cieszyć się za mniej niż 300 złotych komfortem rowerowych podróży na własnym sprzęcie.

Jeżeli interesują was bagażniki i uchwyty rowerowe zajrzyjcie na stronę https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-hak