Kolejna edycja Męskiego Grania przed nami. Co nas czeka tym razem?

Projekt Męskie Granie istnieje od 2010 roku. To właśnie wtedy muzycy zrzeszeni pod szyldem Żywca ruszyli w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Z każdym kolejnym rokiem, wydarzenie stawało się coraz bardziej popularne w swoim środowisku. Aktualnie, Męskie Granie posiada szerokie grono odbiorców w całym kraju, a bilety na koncerty w kilku miastach wyprzedały się w kilka minut!

Jubileusz! To już 10 edycja

Męskie Granie świętuje w tym roku swój jubileusz. Projekt rozpoczął się w 2010 roku. To wtedy wszystko się zaczęło. W pierwszej edycji udział brali m.in. Maciej Maleńczuk, Andrzej Smolik, Nergal, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer i wielu innych artystów. W koncertach uczestniczyło ponad 20000 widzów.

Co roku do wydarzenia dołączało coraz większe grono artystów, w tym osób znanych i cenionych na polskiej scenie muzycznej. Każdego roku były wydawane główne single projektu, które były rekordy wyświetleń na serwisie You Tube.

piotr rogucki

Najnowszy singiel jaki powstał w ramach projektu został zatytułowany – Sobie i Wam. Jest to ukłon w kierunku fanów Męskiego Grania jak i artystów, którzy przewinęli się na scenach w trakcie ostatnich dziesięciu lat.  Na ten moment, singiel osiągnął już ponad 7 milionów wyświetleń i wszystko idzie w kierunku dobrego wyniku. W teledysku nagranym do utworu możemy zobaczyć wszystkich dyrektorów artystycznych projektu, którzy wymieniali się podejmowaną funkcją na przestrzeni ostatnich lat. Tak też, w teledysku możemy zauważyć Monikę Brodkę, Piotra Roguckiego, Kasię Nosowską, Krzysztofa Zalewskiego, Organka i Igo, który był odkryciem podczas poprzedniej edycji.

Kiedy koncerty?

Trasa koncertowa rozpocznie się już 13 lipca w Cytadeli Poznań. Następnie pałeczkę przejmie Kraków (20.07) w Muzeum Lotnictwa. Tydzień później impreza przeniesie się do Gdyni. Na początku sierpnia, a dokładniej trzeciego zostanie zorganizowany koncert plenerowy we Wrocławiu. Katowicka Strefa Kultury będzie gościć artystów 10.08, a warszawski Służewiec 17.08. Finał ponownie odbędzie się w Żywcu w Amfiteatrze pod Grojcem. Jest to szczególne miejsce dla fanów wydarzenia. Dokładnie 24 sierpnia będziemy mogli liczyć na największą dawkę emocji. Ciekawe co dla nas przygotowali organizatorzy? Z pewnością możemy oczekiwać muzyki na najwyższym poziomie i świętowania jubileuszu całego projektu!

Płyty muzyczne w sprzedaży

Już teraz w sklepach możemy znaleźć albumy najnowszej edycji Męskiego Grania. W sklepie internetowym możemy z kolei liczyć na mniejsze kolejki i kolekcjonerskie płyty muzyczne. Na stronie https://www.cd-dvd-vinyl.pl/ znajdziem również albumy poprzednich edycji. Wszystkie płyty muzyczne dostępne już w sprzedaży.