oddzielenie ppoz

Na etapie projektu architektonicznego, wdrażane są nie tylko udogodnienia i funkcjonalność nieruchomości. Bardzo często architekci mają na uwadze niezwykle ważną kwestię – zabezpieczenia ppoż.

oddzielenie ppoz

To dzięki nim przyszli lokatorzy będą mogli czuć się w swoim mieszkaniu po prostu bezpiecznie. Nigdy nie wiadomo kiedy może dojść przykładowo do zaprószenia ognia. Nie musi to być wynik ludzkiej ingerencji ale chociażby nieszczęśliwy wypadek. To jeden z tych argumentów za którym przemawia konieczność posiadania barier ppoż.

Zabezpieczenia ppoż w lokalach mieszkalnych

Zabezpieczenia przeciwpożarowe mogą przybierać różną formę, zazwyczaj kojarzone są z posiadaniem w mieszkaniu gaśnic czy czujników dymu, sygnalizatorów. Jednak są to jedynie dodatkowe elementy, które warto wdrożyć jako ochronę przeciwpożarową. W lokalach mieszkalnych a w zasadzie domach (rzadziej w mieszkaniach) dobrze jest zastosować ścianę oddzielenia przeciwpożarowego – najlepiej jeszcze na etapie kiedy tworzony jest projekt domu.

Na etapie projektowania najlepiej skonsultować się ze specjalistami, którzy zajmują się tematyką bezpieczeństwa ppoż. Dodatkowo warto też rozeznać się w temacie zabezpieczeń, urządzeń ppoż.

Certyfikowane i proste w obsłudze  – takie powinny być urządzenia sygnalizacyjne

Sygnalizator zewnętrzny do budynku, czujniki dymu dedykowane do lokali mieszkalnych – to w tego rodzaju urządzenia najczęściej się zaopatrujemy jeśli mamy na uwadze ochronę ppoż. Przy zakupie sygnalizatora, czujników i innych tego typu urządzeń musimy zawsze zwrócić uwagę na specyfikację. Jako, że są to specjalistyczne urządzenia warto się zaznajomić również z zasadą ich działania. szczegółowe informacje na temat działania sygnalizatorów i czujników można znaleźć na stronie producenta W2 (https://w2.com.pl).

Oddzielenia przeciwpożarowe zabezpieczeń a prawo

Chcąc dokonać montażu wszelkiego rodzaju oddzieleń przeciwpożarniczych należy stosować się do zapisów prawnych. Można je znaleźć w rozporządzeniu z zakresu bezpieczeństwa pożarowego (Dz.U.10.109.719) dotyczącego określenia stref pożarowych.