Sesja coachingowa dla każdego? Nie do końca…

Ostatnio bardzo popularnym nurtem w branży zawodowej staje się coaching. Wielu, myli to pojęcie z psychologią, a nawet sesją terapeutyczną. Jednak nie to jest istotą pracy coacha. Głównym celem jest motywacja, która ma zostawić ślad na kliencie. Wsparcie i rozwój osobisty są ciężkie do osiągnięcie na własną rękę, dlatego też coraz więcej osób udaje się na profesjonalne sesje coachingowe, które mają na celu zmienić nas w osoby, które potrafią się zaangażować w swoją pracę w stu procentach, a nawet więcej. Ciężko jest wzbudzić w sobie dodatkowe pokłady motywacji. Coach jest dla nas idealnym rozwiązaniem, kiedy wiemy, że nasze działania stały się bezcelowe lub nie dają zamierzonego efektu.

Dobrowolne sesje

Zajęcia z coachem są z reguły dobrowolne. Rzadko się zdarzają klienci, którzy zostali wysłani przez osoby trzecie (przykładowo z firmy). Natomiast takie osoby również mogą wyciągnąć z sesji jak najwięcej. Wszystko jednak zależy od klienta, jego podejścia i oczekiwań. Coach to osoba, która współpracuje z klientem. Nie jest w stanie prowadzić zajęć w momencie, gdy osoba nie wykazuje ani krzty zainteresowania. Podsumowując, współpraca jest w pełni dobrowolna i to od nas tylko zależy jak będzie ona przebiegać. To my musimy mieć wyznaczony cel, do którego pragniemy dążyć. Warto zaznaczyć, że sesje potrafią być naprawdę męczące, a czasami nawet irytujące. Potrafią przekształcić nasz sposób patrzenia na świat, do którego byliśmy przyzwyczajeni. To ciężkie, ale złe nawyki z pewnością nas nigdzie nie doprowadzą, dlatego też tak istotne jest, aby je jak najszybciej zmienić.

Jak wygląda typowa sesja?

Dla wielu może się wydawać bardzo infantylna. Często będziemy pisać coś na kartkach, być może odgadywać jakieś hasła. Momentami mogą wzbudzać w nas aktywność ruchową. Najważniejsza jest jednak rozmowa, która będzie się opierać głównie na zadawaniu pytań przez coacha.

Moderator – szkoła coachingu

Wiedza i umiejętności z pewnością nie przychodzi sama. Warto jest sobie pomóc! Dodatkowa dawka motywacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a szkoła coachingu z Wrocławia gwarantuje nam zajęcia na najwyższym poziomie. Moderator to idealne miejsce dla osób, które potrzebują wsparcia w rozwoju osobistym i nie tylko. Więcej informacji o szkole coachingu można znaleźć na stronie www.moderator.edu.pl placówki. Zajęcia odbywają się na terenie całej Polski, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.