Przegląd maszyn drogowych w pigułce


Odkąd maszyny drogowe przejęły pracę ludzi, znacznie przyspieszył się proces robót drogowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ pojazdy te pozwalają wykonać pracę w krótkim czasie stosując się do wytycznych i zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu powstają m.in bezpieczne drogi dla wszystkich zmotoryzowanych. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy rodzaje maszyn, które są wykorzystywane do budowy dróg. 

Maszyny do robót ziemnych wykorzystywane w budowie dróg


Najbardziej popularnymi maszynami do robót ziemnych, które są wykorzystywane w budowie dróg to równiarki i spycharki. Równiarki to maszyny, które mają za zadanie równać oraz profilować powierzchnię nad nawierzchnię. Warto podkreślić, że są one wykorzystywane nie tylko do budowy drogi, ale także rowów czy poboczy.  Z kolei spycharki służą do wykonywania wykopów, zagęszczenia podłoża i wiele innych. Niemniej jednak obie maszyny są niezbędnym elementem do wykonania bezpiecznej drogi. 

Maszyny do budowy nawierzchni 

Do budowy nawierzchni stosuje się wiele maszyn drogowych. Jedną z nich jest walec drogowy, który nie tylko wyrównuje, ale także utwardza powierzchnię przez co warstwy nawierzchni łączą się ze sobą. Kolejną niezbędną maszyną jest frezarka do asfaltu, która spiłowuje grubość masy bitumicznej w celu wyszlifowania nierówności. Warto także dodać, że frezarki służą także do wyrównywania kolein, które powstały w wyniku poruszania się ciężkich pojazdów na drogach. Tym bardziej jeśli chodzi o dość wysokie temperatury. Kolejna maszyna jest otaczarka, która służy do mieszania się składników na nawierzchnię drogi. Niemniej ważnym elementem budowy dróg jest rozściełacz do asfaltu, który służy do nakładania masy bitumicznej na drogę asfaltowa. 

Części do maszyn drogowych

Jak każda maszyna również ta drogowa może ulec awarii. Wiele z tych maszyn drogowych, które zostały wcześniej wspomniane zostały zbudowane z części Deutz. Dlatego jeśli szukacie części do silnika Deutz, to koniecznie zajrzyjcie na stronę https://deutz-sklep.pl/. Firma Kamtech od wielu lat wprowadza dla swoich klientów oryginalne części od znanego i cenionego producenta Deutz oraz Perkins.