Uszczelki w instalacjach wodno – kanalizacyjnych i co

Uszczelki są elementem często wykorzystywanym w instalacjach centralnego ogrzewania oraz wodno – kanalizacyjnych. Gwarantują szczelność i bezpieczeństwo instalacji, w których są wykorzystywane. Są więc elementem niezwykle ważnym.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Jest to jedna z najważniejszych instalacji w naszym domu. Projektując instalację podejmujemy decyzję, jaki rodzaj rur wybrać. Do wyboru mamy plastikowe lub miedziane. Te miedziane będą nieco droższe, ale są niezbędne w przypadku, gdy woda ma kwaśny odczyn. Na koszt budowy instalacji wpływają też takie elementy, jak układ pomieszczeń w budynku. Z kolei na koszt eksploatacji sieci ma wpływ to, czy jesteśmy podłączeni do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej czy korzystamy z własnego szamba. By instalacja w budynku działała poprawnie ważna jest jej prawidłowa budowa i jakość użytych elementów – rur, uszczelek i innych.

Uszczelki kołnierzowe

Ten rodzaj uszczelek wykorzystujemy w urządzeniach hydraulicznych. Są produkowane z wytrzymałych materiałów. Często wykonywane są z gumy. Muszą być odporne na wysokie temperatury. Więcej o uszczelkach kołnierzowych oraz uszczelkach innego typu można dowiedzieć się na stornie http://www.admet.com.pl/ .

Uszczelki do grzejników i wodomierzy

Dużą popularnością cieszą się uszczelki do elementów takich jak grzejniki i wodomierze. Muszą być dobrej jakości, żeby urządzenia te dobrze funkcjonowały. Ten rodzaj uszczelki musi też być odporny na działanie ciepła i wody.

Uszczelki do przewodów elektrycznych

Przewody elektryczne powinny mieć dedykowane uszczelki. Dobieramy je uwzględniając rodzaj medium czy temperaturę występującą w instalacji. Ważne jest, by były prawidłowo dobrane i założone. Elementy te powinny być wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości.

Dodatkowa armatura instalacyjna

Oprócz uszczelek rożnego typu w instalacjach wodno – kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania zastosowanie mają również inne elementy. Możemy wykorzystać takie elementy jak: korki syfonu, membrany czy pierścienie oporowe.