Co się składa na hale stalowe? – to powinieneś wiedzieć

Hale stalowe to konstrukcje, które powszechnie wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu. Dlatego też elementy hali są uzależnione od konkretnego projektu. Warto jednak zaznaczyć, że istnieją elementy bez których nie obędzie się żaden obiekt. Mowa tutaj oczywiście o ścianach, dachu, bramie, drzwiach i oknach. Pozostałe elementy obiektu to indywidualny wybór każdego inwestora. Dlatego w dalszej części artykułu przedstawiamy najważniejsze elementy hali stalowej.

Jakie są elementy konstrukcji stalowych?

Pierwszym etapem budowy hali stalowej są konstrukcje stalowe. Bowiem to na nich opiera się cały obiekt, trwałość i bezpieczeństwo hali stalowej. Konstrukcja hali stalowej składa się ze słupów oraz rygli, które tworzą tak zwane ramy blachownice z kratownic stalowych.
Warto wziąć pod uwagę, że wszystkie elementy konstrukcji hali stalowej zabezpiecza się przed korozją na różne sposoby między innym poprzez cynkowanie ogniowe lub zastosowanie farb antykorozyjnych.

Budowa ścian i dachu

Oprócz konstrukcji hali stalowej warto zwrócić uwagę także na obudowę ścian i dachu. Bowiem to one zapewniają prawidłową izolację cieplną i akustyczną wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu można uzyskać oczekiwane warunki w hali. Ściany a także dach mogą być wykonane z różnych materiałów.
Po pierwsze budowę ścian wykonuje się z płyt warstwowych oraz blachy trapezowej. Dach składa się z płyt warstwowych, ponieważ zapewniają one większe bezpieczeństwo. W zależności od inwestora stosuje się płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym i poliuretanowym. Wszystkie z nich różnią się od siebie właściwościami termoizolacyjnymi i stopniem ognioodporności.

Hale stalowe. Kraków i w innych miastach Metal Service oferuje swoje usługi

Inwestując w hale stalowe, warto postawić na sprawdzonego producenta jakim jest Metal Service. Firma ta zajmuje się kompleksowo realizacją każdej inwestycji na terenie Krakowa i w innych miastach Polski. Dlatego też pracownicy Metal Service chętnie zaprojektują halę dla Twojej firmy po dokładnej analizie potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat firmy Metal Service, koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem:
http:// https://metalservice.info.pl/hale-stalowe-krakow/